Sa oled siin

Avalik kord, riigikaitse

Eriolukorras on politseil õigus sõltuvalt vajadusest ja olukorrast näiteks rakendada täiendavaid viibimis- ja liikumispiiranguid, piirata avalike ürituste ja koosolekute korraldamist, kasutada ohu ennetamiseks ja tõrjumiseks vajadusel ka näiteks sundi ning muid tavapärasest intensiivsemaid meetmeid.

 

Pääste ja politsei jõuavad abivajajateni

 

Päästjad jõuavad ka eriolukorras inimesteni sama kiiresti kui tavaolukorras. Eriolukord reageerimiskiiruses rolli ei mängi. Ka politseitöö väljakutsete teenindamisel jätkub täna tavapäraselt.

Alkoholil on müügipiirangud

 

Toitlustus- ning majutusasutustes ei ole võimalik alates kella 22-st kuni kella 10-ni alkoholi osta. Loodame, et alkoholist tingitud väljakutsete arv politseile ja kiirabile antud piiranguga langeb - nii saab rohkem ressurssi suunata koroonaviirusest tingitud olukordade lahendamisele.

Avalikud kogunemised on keelatud

 

Avalikud kogunemised on küll keelatud, kuid kui tervis on korras, võib jalutamas ikka käia. Seejuures tuleb järgida mõistlikku vahemaad teiste inimestega ja pidada kinni hügieeninõuetest.

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot eriolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste veebilehtedelt.

Valitsusasutuste veebilehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 

 •  

  Politsei- ja Piirivalveamet

  Veebilehelt leiad infot muudatuste kohta piiriületusel, terviseankeedis küsitavate andmete, avaliku korra ja isikut tõendavate dokumentide kohta. Loen lähemalt »

 • Päästeamet

  Veebilehelt leiad infot ameti töökorralduse kohta eriolukorras. Loen lähemalt »

 • Kaitsevägi

  Kaitseväe erilehelt leiad infot, kuidas mõjutab eriolukorra kehtestamine ajateenijaid, Kaitseväge ja Kaitseliitu. Loen lähemalt »

 • Vanglad

  Vanglate erilehelt leiad infot, millised täiendavad piirangud ja muudatused on kasutusele võetud eriolukorra ajal. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 26. märts 2020