Ära usu informatsiooni, mis ei ole ametlikult kinnitatud
Internetis on liikvel palju tõendamata informatsiooni koroonaviiruse kohta. Enne kui informatsiooni põhjal oma käitumist muudad, kontrolli algallikat. Eelista avaliku sektori ja teadusasutuste poolt kinnitatud informatsiooni.
Teavita valeinformatsioonist
Koroonaviiruse pidurdamiseks peame takistama valeinformatsiooni levikut. Kirjuta covid19[at]riigikantselei[dot]ee, kui leiad sotsiaalmeediast informatsiooni, mis tundub vale.
Selgita eakatele, mis on eriolukord
Paljude eakateni jõudva informatsiooni hulk on piiratud ning riskigruppi kuulumise tõttu on nende mure suur. Selgita neile, mis on eriolukord ning kuidas viirusesse nakatumist vältida. Rõõmustad neid ka lihtsalt lobisemise ja seltsiks olemisega.
Piirangud, rakendatavad meetmed
Valitsuskomisjon
Teadusnõukoda
Eriolukorra valitsuskomisjon kutsus 20. märtsil kokku teadusnõukoja, mis kogub ja analüüsib valitsuskomisjoni jaoks eksperdiinfot. Teadusnõukoda: Teadusnõukoja soovitused valitsusele tuginevad järgnevatel andmetel: Teadusnõukoja omavahelise arutelu tulemusena esitab prof Irja Lutsar teadusnõukoja seisukohad valitsusele kabinetinõupidamisel. Teadusnõukoja roll on konsultatiivne ja piirangute osas teeb otsuseid valitsus. COVID-19 tõrje teadusnõukoja juht on Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar. Nõukoja liikmed on: Kuni 2020. aasta lõpuni oli teadusnõukoja liikmeks ka Tervise Arengu Instituudi teadussekretär Kristi Rüütel, kelle vahetas välja Andero Uusberg. Teadusnõukoja tööd koordineerib Riigikantselei ning detailsema info saamiseks palume pöörduda otse Riigikantselei poole. Teadusnõukoja ettepanekud saab alla laadida Riigikantselei pilvest.Mida teeb valitsuskomisjoni juurde moodustatud teadusnõukoda?
Kohalik võim

.