Sa oled siin

Majandusolukord, toetusmeetmed ettevõtetele

 

Kellele ja milliseid toetusi pakub Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus?

Turismisektorit toetatakse täiendava 8 miljoni euroga, millele lisandub kevadise turismi kriisitoetuse jääk summas 1,9 miljonit eurot.

Majutusettevõtjatele ja Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele on taotlemine avatud 29.märts kell 9.00 kuni 8. aprill kell 16.00.

Reisiettevõtjatele ja maismaatranspordiettevõtjatele ning käsitöö, suveniiri või Eesti disaini müüjatele on taotlemine avatud 30. märts kell 9.00 kuni 8. aprill kell 16.00.

Täpsem info selle kohta, kes toetuse saamiseks kvalifitseeruvad ja mismoodi toimub taotlemine, leiab EAS-i kodulehelt: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/

Milliseid lisateenuseid pakub KredEx kriisist mõjutatud ettevõtetele?

KredExi meetmete eesmärk on aidata ettevõtete likviidsusprobleeme kas ennetada või pehmendada.

Valitsuse otsuse järgi saab KredEx 180 miljonit eurot erakorraliste laenukäenduste ja käibelaenude andmiseks, et aidata ettevõtetel likviidsusprobleeme ületada, sh vajaduse korral pangalaenu maksete tasumiseks. KredEx avab toetusmeetmed nii pea kui võimalik.

Rohkem infot leiad KredExi kodulehelt.

Kust leiab infot koroonakriisi põhjustatud majanduskahjude leevendamiseks mõeldud toetuste kohta?

Valitsus on otsustanud toetada COVID-19 piirangute tõttu kannatada saanud valdkondade inimesi ja ettevõtteid. Toetusmeetmetest abi saamiseks tuleb esitada taotlus vastavale asutusele. Koondinfo leiab siit: https://valitsus.ee/covid19-toetused

 

Viimati uuendatud: 10. mai 2021