Sa oled siin

Perekondlikud sündmused

Kas abielluda saab? Millised eritingimused kehtivad?

Abielu registreerimisel asutuses kehtivate nõuete teadasaamiseks tuleb ühendust võtta selle kohaliku omavalitsuse, vaimuliku või notariga, kes abielu sõlmib.

Isikliku koosviibimise korraldamisel on eriti oluline kaitsta just vanemaealisi ja nõrga immuunsüsteemiga inimesi, sest neid ohustab koroonaviirus kõige rängemalt. Perekondliku koosviibimise korraldaja vastutustundlik suhtumine aitab tõkestada viiruse levikut ja ära hoida uusi ohvreid.

Pulmakülaliste arvu kavandamisel veenduge, et kõigil oleks piisavalt ruumi, et soovi korral hoida teineteisega ohutut distantsi. Enne tavapärast embamist või kätlemist mõelge, et see võib soodustada viiruse levikut.

Täpsemat infot selle kohta, kuidas koroonaviirusest hoiduda, leiate lehelt: https://www.kriis.ee/et/koroonaviirus-selle-ennetamine-tunnused-ja-levimine. Soovitame kõikidel inimestel selle infoga enne üritusel osalemist tutvuda.

Kas kirikud on avatud ning kas jumalateenistused ja kiriklikud talitused toimuvad?

03.03.2021–25.04.2021 ei ole siseruumides avalikke jumalateenistusi ja teisi usulisi talitusi lubatud korraldada.Välitingimustes tohib jumalateenistusi korraldada kui on tagatud osalejate arv kuni 10 inimest ning kokku ei puututa teiste inimestega. Öiseid üritusi lubatud ei ole, tegevused on keelatud kell 21.00 kuni 6.00.

Samas ei ole keelatud inimestel kirikus viibida individuaalseks palvetamiseks või muid usulisi talitusi läbi viia. Näiteks on lubatud matusetalituste läbiviimine koos lähedastega, kuid sellisel juhul tuleks rakendada nakkusohu vähendamiseks muu hulgas 2+2 põhimõtet ning kanda maski.

Mitmed kogudused kannavad jumalateenistusi üle ka kontaktivabalt interneti vahendusel. Täpsemat infot jumalateenistuste või kiriklike talitluste toimumise kohta saab koguduse kodulehelt või telefonilt.

Kas matuseid tohib endisel moel korraldada? Millised eritingimused kehtivad?

Matuseid tohib korraldada, kuid oluline on:

  • hoida pere- ja sõpradering nii väike kui võimalik,
  • lähtuda mõistlikkusest;
  • rakendada tuleb nakkusohu vähendamiseks muu hulgas 2+2 põhimõtet ning kanda maski.

Lisaks soovitame vältida siseruume ja pidada matusetseremoonia otse kalmistul.

Välismaalastel on matustele tulekuks võimalik erandkorras Eesti viisat taotleda:

  • Eesti välisesindustest,
  • piiripunktis (põhjendatud juhul, kui polnud viisat võimalik saatkonnast taotleda).

 

Viimati uuendatud: 23. märts 2021