Sa oled siin

Koroonaviiruse leviku risk langes kollaselt rohelisele tasemele

22. juuni 2021 - 14:54

Stenbocki maja, 22. juuni 2021 – Koroonaviiruse leviku risk Eestis langes täna kollaselt ehk keskmiselt tasemelt rohelisele ehk madalale tasemele, see tähendab, et koroonaviirus levib kogukonnas üksikute juhtumitena.
Peaminister Kaja Kallase sõnul oleme jõudnud juba jaanipäeva eel rohelisele riskitasemele, mis võimaldab teha veel viimaseidki leevendusi. "See tähendab hingetõmbepausi meid pikkade kuude jooksul kurnanud piirangutest," ütles ta. "Samas tuleb jätkuvalt olla ettevaatlik, sest koroonaviirus ja eriti nakkusohtlik delta tüvi on siiski levimas. Praegu on ka viimane aeg end sügisperioodiks ette valmistada ning seetõttu kutsun kõiki, kes pole seda veel teinud, end vaktsineerima. Mida rohkem eestimaalasi on koroonaviiruse eest kaitstud, seda pikemalt õnnestub meil vältida ohutaseme tõusu."

Neljaastmeline riskitasemete süsteem tuleneb ühiskonnaelu korraldamise kavast koroonaviiruse tingimustes. Rohelise, kollase, oranži ja punase värviga tähistatakse vastavalt madalat, keskmist, kõrget ja väga kõrget riskitaset. Iga riskitaseme puhul on välja pakutud ka võimalikud tegevused, kuidas iga inimene, asutus ja riik saab koroonaviiruse leviku piiramisele kaasa aidata.

Rohelisel riskitasemel on igaühel soovitatav toituda tervislikult, liikuda ja puhata piisavalt, samuti pesta käsi ning end koroonaviiruse vastu vaktsineerida. Isegi kergete haigussümptomitega tuleb jääda koju, konsulteerida arstiga ja teha COVID-19 kahtluse korral test. Lisaks tasub kasutada HOIA mobiilirakendust, mis annab teada, kui oled inimeste seas liikudes olnud koroonaviiruse kandjaga lähikontaktis.

Riskitaseme hindamisel arvestatakse viimase seitsme päeva keskmist nakatunute ja surmade arvu, aga ka positiivsete testide määra, hospitaliseeritud inimeste arvu, haiglaravil viibivate ja juhitaval hingamisel olevate COVID-19 patsientide arvu ning 14 päeva tuvastamata nakkusteega nakatunute osakaalu kõigist nakatunutest. Riskitaseme vaatab valitsus üle korra nädalas ja see avalikustatakse veebilehel kriis.ee.

Lisainfo:
Info koroonaviiruse leviku madala riskitaseme kohta veebilehel kriis.ee
Selgitusvideo koroonaviiruse leviku madala riskitaseme kohta valitsuse YouTube'i kanalis
Üldised käitumisjuhised üksikisikutele ja organisatsioonidele
Koroonaviiruse tingimustes ühiskonnaelu korraldamise kava

Veel uudiseid samal teemal

22.06.2021|Vabariigi Valitsus

Alates homsest kaob COVID-19 piirangutest ruumitäitumuse nõue

Stenbocki maja, 22. juuni 2021 – Valitsus kiitis täna heaks otsuse, mille järgi kaotatakse alates homsest ruumitäitumuse 50 protsendiline nõue kõikjalt siseruumidest, kus see seni kehtinud oli.
Valitsuse otsuse kohaselt kaotatakse ruumitäitumuse nõue kõikides valdkondades siseruumides läbiviidavatele tegevustele ja korraldatavatele üritustele.

09.12.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsus kehtestab koroonaviiruse ohjeldamiseks täiendavad piirangud nii Ida-Virumaal kui üle Eesti

Stenbocki maja, 9. detsember 2020 – Koroonaviiruse epideemilise leviku ohjamiseks kehtestab valitsus haridust ja huviharidust ning sporti puudutavad piirangud üle Eesti. Ida-Virumaal laienevad piirangud ka vabaaja-, meelelahutus-, kultuuri- ja majutusteenusele ning maakonnas keelatakse avalike ürituste korraldamine. Valitsus plaanib vastava korralduse heaks kiita homsel istungil.