Sa oled siin

Ratas kõneles ettevõtlusorganisatsioonidega koroonaviiruse senisest mõjust majandusele

19. mai 2020 - 16:17

Tallinn, Stenbocki maja, 19.05.2020 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna videokonverentsi teel ettevõtlusorganisatsioonide esindajatega, et vahetada informatsiooni koroonaviiruse leviku senisest mõjust ettevõtlusele ning arutada valitsuse edasisi plaane ja Eesti majanduse väljavaateid. Esindusorganisatsioonid tänasid riigi operatiivse tegutsemise eest majandusmõjude leevendamisel ning rõhutasid riigipiiride avamise olulisust.

„Koroonaviiruse levikuga on paratamatult kaasnenud väga tõsiseid mõjud meie majandusele ja ettevõtlusele,“ ütles peaminister. „Viiruse tõkestamiseks kasutatud meetmete leevendamine loob eeldused majanduse taastumiseks ning ettevõtete olukorra paranemiseks, kuid muidugi võtab see kõik aega."

Ta lisas, et paraku töötatakse jätkuvalt ka eeldusega, et kuigi oleme koroonaviiruse esimese laine piiramisega hakkama saanud, peab valmistuma ka selle naasmiseks. "Selles olukorras peame tegema endast kõik, et suudaksime viiruse levikut edaspidi piirata võimalikult väikeste kaasnevate mõjudega meie ettevõtete ja tööinimeste jaoks,“ sõnas Ratas.

Ettevõtlusorganisatsioonid tänasid videokohtumisel riigi operatiivse tegutsemise eest kriisi lahendamisel ning tõstsid esile töötasu hüvitamise meetme olulisust ettevõtete hakkamasaamisel ja inimestele sissetulekute säilitamisel. Samuti rõhutasid ettevõtjate esindajad riiklike investeeringute vajalikkust majanduse elavdamisel ning toonitasid reisimispiirangute leevendamise olulisust, esmajärjekorras näiteks Soome piiril.

Kohtumisel arutati ka viiruse võimalikuks teiseks laineks valmistumist ning seda eelkõige ennetavate meetmete ja lokaalsete lahenduste abil. Samuti räägiti esindusorganisatsioonide kaasamisest seadusloomeprotsessidesse.

Kohtumisel peaministriga osalesid Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas, Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees Ain Käpp, Turismiettevõtete Liidu peasekretär Mariann Lugus, Eesti- Kaubandustööstuskoja peadirektor Mait Palts, Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil, Eesti Toiduainetööstuste Liidu juht Sirje Potisepp ja Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni president Heiki Rits.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157714364254181

Veel uudiseid samal teemal

15.12.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsus leppis kokku täiendatavates toetusmeetmetes üle Eesti ja suunatult Ida-Virumaale

Stenbocki maja, 15. detsember 2020 – Valitsuse liikmed kiitsid tänasel kabinetinõupidamisel põhimõtteliselt heaks toetusmeetmed täiendavatest piirangutest kõige rohkem kannatada saanud valdkondadele üldmahus üle 5 miljoni euro. Toetuste tingimused täpsustuvad neljapäevaks, mil plaanitakse meetmeid kinnitada valitsuse istungil.

28.05.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsus loob majandusarengu komisjoni juurde kriisiga tegelemiseks ekspertkogu

Stenbocki maja 28. mai 2020 - Peaminister Jüri Ratas tutvustas tänasel kabinetiistungil plaani luua valitsuse majandusarengu komisjoni juurde ekspertkogu, kes nõustaks praeguses kriisis valitsust majanduse elavdamise, inimeste toimetuleku parandamise ning ettevõtete konkurentsivõime kasvatamise küsimustes.