Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks haridus- ja noortevaldkonna toetuse tingimused

7. jaanuar 2021 - 13:57

Stenbocki maja, 7. jaanuar 2021 – Valitsus kiitis heaks haridus- ja teadusminister Jaak Aabi määruse eelnõu, millega kehtestatakse alus eraüldhariduskoolidele, erahuvihariduse ja huvitegevuse pakkujatele toetuse maksmiseks. Uute haridusvaldkonna kriisimeetmete rakendamiseks on ette nähtud eelarvelised vahendid kogusummas 4 259 750 miljonit eurot. Määruse jõustumiseks peab minister selle allkirjastama.

Toetuse sihtrühmaks on eraüldhariduskoolide pidajad ning erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujad nii Harjumaal, Ida-Virus kui üle Eesti. Ida-Virumaa ja Harjumaa toetused on suuremad, kui mujal Eestis, sest neis maakondades on piirangud olnud rangemad.


IDA-VIRUMAAL JA HARJUMAAL

Eraüldhariduskoolide pidajate
toetus on Harjumaal 10 ja Ida-Virumaal 20 eurot õpilase kohta.

Erahuvihariduse pakkujaid toetatakse piirangute kompenseerimiseks Harjumaal 40 ja Ida-Virumaal 50 euroga osaleja kohta.

Erahuvitegevuse pakkujaid toetatakse piirangute kompenseerimiseks Harjumaal kuni 40 ja Ida-Virumaal kuni 50 euroga.


ÜLEJÄÄNUD EESTI

Eraüldhariduskoolide pidajate
toetus on 10 eurot õpilase kohta.

Erahuvihariduse pakkujaid toetatakse piirangute kompenseerimisega 20 euroga osaleja kohta.

Erahuvitegevuse pakkujaid toetatakse piirangute kompenseerimiseks kuni 20 euroga.


TOETUSE SAAMINE

Eraüldhariduskoolide ja erahuvihariduse pakkujate toetuse arvestamise aluseks on Eesti hariduse infosüsteemis (EHISes) olevad andmed 10. novembri 2020 seisuga. Toetuse saamiseks tuleb täita taotlusvorm.

Erahuvitegevuse puhul saavad toetust taotleda ettevõtted, kelle jaoks on see põhikirjajärgne peamine tegevusala ning valdkonnas ollakse tegutsetud vähemalt üks kalendriaasta. Tegevusi peab olema pakutud lastele ja noortele regulaarselt vähemalt üks kord nädalas ning seda peavad olema läbi viinud kvalifitseeritud juhendajad.

Valitsuse otsuse kohaselt pole taotlejal võimalik saada sama perioodi eest toetust nii haridus- ja teadusministeeriumilt kui töötukassalt. Valitsuse otsuse kohaselt mõlemast meetmest korraga toetust ei saa.

Haridus- ja teadusministeerium teavitab sihtrühmasid toetuse saamise võimaluste kohta ka eraldi.

Ministri määrus avaldatakse haridus- ja teadusministeeriumi kodulehel.