Sa oled siin

Haridus, kultuur, sport

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks peame vältima kokkupuudet üksteisega. Selle tõttu on kehtestatud piirangud ka rahvakogunemistele ning suletud kõik haridusasutused (v.a lasteaiad), kultuuriasutused ning spordipaigad.

Haridusasutused on sisse seadnud distantsõppe, mis võimaldab omandada õppekavas ettenähtu kodust lahkumata. Oluline on, et õpilased väldiksid kohtumist ka peale koolipäeva lõppu.

Kultuuriasutuste külastamise asemel võime veeta aega vabas õhus, kus viiruse levik on piiratud, kuid distantsi üksteisest peame hoidma ka looduses.

 

Haridusasutustes on kehtestatud distantsõpe

 

Kõik Eesti haridusasutused, välja arvatud lasteaiad on suletud õppetööks alates 16. märtsist. Õppetöö korraldatakse sel perioodil distantsõppena. Selline hariduselu korraldus kehtib kuni olukorra muutumiseni.

Kultuuriasutused on suletud ja rahvakogunemised keelatud

 

1. maini sulgesid uksed muuseumid ja kinod, ära jäävad kõik teatrietendused, aga ka konverentsid, seminarid ja kõikmõeldavad muud rahvakogunemised.

Suletud on sportimispaigad

 

Alates 14. märtsist on suletud spordisaalid, spordiklubid, jõusaalid, spaad, ujulad, basseinid, veekeskused, päevakeskused ja laste mängutoad. Jõusaalid, ujulad, saunad ja spaad tuleb sulgeda ka hotellidel ja kõigil teistel majutusteenuste pakkujatel.

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot eriolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste kodulehtedelt.

Valitsusasutuste kodulehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 •  

  Terviseamet

  Kodulehelt leiad infot koroonaviiruse, selle ennetamise, ravi ja leviku kohta, samuti võib lugeda isikukaitsevahenditest. Loen lähemalt »

 • Haridus- ja Teadusministeerium

  Kodulehelt leiad infot üldhariduskoolide, kutse- ja ülikoolide ning lasteaedade töökorralduse kohta eriolukorras. Loen lähemalt »

 • Kultuuriministeerium

  Kodulehelt leiad infot kultuuriasutuste sulgemise, sündmuste ja kultuuriürituste ning sportimise kohta. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 28. märts 2020