Sa oled siin

Kultuur ja meelelahutus

Mis piirangud kehtivad meelelahutusasutustes?

Kuni 25. aprillini peavad kõik avalikud siseruumid olema külastajate jaoks suletud. See puudutab nii teatreid, kinosid, muuseume, näitusasutusi, konverentse, kuid ka laste mängutube, keegli- ja piljardisaale, ööklubisid, kasiinosid jne.

Piirangud ei puuduta veebiülekandena korraldatavaid konverentse, kontserte või teatrietendusi, kus osalevad üksnes esinejad ja vajalik personal.

Kõikides avalikes siseruumides on keelatud eratellimusel ürituste korraldamine.

Mis piirangud kehtivad kinodes, teatrites ja kontsertidel?

11.03.2021-25.04.2021 on avalikud üritused (sh kinoseansid, kontserdid, teatrietendused ja konverentsid) siseruumides ja välistingimustes keelatud.

Millised piirangud kehtivad raamatukogudele?

Raamatukogu teenindus alates 11.03.2021-25.04.2021:

Raamatukogu siseruumides on lubatud:

  • hädavajadusel individuaalne lugemissaalide külastamine (soovitatavalt eelregistreerimisega);
  • individuaalse külastuse puhul tuleb järgida 2 + 2 reegli täitmist ja maksimaalset ruumi täituvust 25%, st ühe paari kohta 20 m2;
  • piirang ei kehti koos liikuvale ja viibivale perekonnale ja puudega isikutele või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole võimalik mõistlikult tagada;
  • ette tellitud väljaannete laenutus ja tagastamine;
  • väljaannete kontaktivaba laenutus ja tagastus;
  • internetiarvuti kasutamine (soovitatavalt eelregistreerimisega);
  • lubatud on veebiteenuste osutamine;
  • lubatud on päringutele veebis, e-posti ja telefoni teel vastamine.

Välilugemisaalid üksnes individuaalseks huvitegevuseks 2 + 2 reegli järgi ja arvestusega, et piiratud ala täituvus ei tohi olla rohkem kui 25%. Koos võivad viibida ja liikuda üks osaleja ja üks juhendaja ning teiste rühmadega kokku ei puututa. Teiste individuaaltegevuse rühmadega hoitakse vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti perekondadele, erivajadustega inimestele

Raamatukogu peab nii siseruumide kui ka välistingimustes külastuse puhul tagama maskide kandmise kohustuse, desinfitseerimisvahendite olemasolu ning desinfitseerimisnõuete täitmise Terviseameti juhiste kohaselt. Lisaks tuleb ühiskasutatavad asjad pärast iga kasutuskorda desinfitseerida.

Millised nõuded kehtivad laste mängutubadele?

Alates 03. märtsist 2021. a kuni 25. aprillini 2021. a peavad laste mängutoad olema suletud. Piirangut ei kohaldata korraldaja või teenuse osutamise koha omaniku või tema esindaja, töötajate, hädaabitööde tegemisega seotud isikute ja selle koha majanduslikuks teenindamiseks vajalike isikute suhtes.

[nid:55087]]

 

Viimati uuendatud: 6. aprill 2021