Sa oled siin

Kultuur ja üritused

Üritused ja piirangute kehtimine

Mis piirangud kehtivad kinodes, teatrites ja kontsertidel?

Lubatud on avalikud üritused (etendused, kontserdid, festivalid, rahvakultuurisündmused, laadad, konverentsid jne), ent üritustel ei tohi viibida rohkem kui 2000 külastajat vabas õhus või 750 külastajat sisetingimustes (sealhulgas ei tohi ruumide täituvus ületada 50%).

Siseruumides kuni 50-protsendilise täituvuse piirang ei kehti teatrietendustele, kontsertidele ja kinoseanssidele, konverentsidele ning avalikele koosolekutele ja üritustele tingimusel, et kogu publikule on tagatud statsionaarsed istekohad. 50-protsendi piirangu erand ei laiene üritustele, kus kasutatakse ajutisi istekohti.

Üritustel osaledes tuleb külastajatel jätkuvalt hoida teiste inimestega distantsi ning korraldajatel tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine.

Millised piirangud kehtivad raamatukogudele?

Raamatukogu siseruumides tuleb järgida inimeste hajutamise nõuet.

Võimalusel eraldada raamatukogusse sisenemise ja väljumise teekond.

Võimalusel hoida uksed avatuna, et vältida ukselinkide katsumist.

Raamatukogu tagab külastajatele võimalused käte desinfitseerimiseks ja pesuks.

Täpsemat juhendit raamatukogude töö korraldamiseks saab lugeda kultuuriministeeriumi koduleheküljelt.


Kultuurist saab osa ka koduseinte vahel

 

Paljudest kultuurisündmustest saad osa ka distantsilt. Vaata Kultuuriministeeriumi veebilehelt, milliseid võimalusi kultuuriasutused pakuvad.


Vabas looduses sportides hoia distantsi

 

Kuigi viiruse levimine värskes õhus on raskendatud, ei ole see välistatud. Ka õues liikudes väldi rahvarohkeid kohti. Teiste inimestega peaks hoidma 2m distantsi.


Riskigrupile raamatukogu koduteenindus

 

Kuna vanemal elanikkonnal pole soovitav raamatukokku minna, tuleks uurida, kas kohalik raamatukogu pakub kontaktita koduteenindust.

 

Ärajäänud sündmused

Mis saab eelmüügist soetatud piletitest?

Kultuuriministeeriumi hinnangul tuleb koroonaviiruse tõttu ära jäänud kultuuriüritustele pileti ostnud inimeste õigusi ja korraldajate kohustusi hinnata juhtumipõhiselt. Hinnata tuleb poolte vahel sõlmitud kokkuleppe sisu ja kokkuleppe muutmise võimalust, et leida vastastikku sobiv lahendus. Sündmusi korraldavad asutused ja organisatsioonid võivad pakkuda näiteks kinkekaarte või sündmuse toimumist muul ajal, ent kui pileti ostja pakkumisega nõus ei ole, on tal õigus kokkuleppest taganeda ja piletiraha tagasi küsida.

Kuna ärajäävate ürituste hulk on väga suur, tuleb kindlasti varuda kannatust asjaajamisel.

 

 

Viimati uuendatud: 21. september 2020