Sa oled siin

Reisimine, riigipiir

Seoses kriisiolukorraga on riigipiiril sisse seatud erikord. Eestisse sisenedes pead olema valmis piiripunktis esitama andmed oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas sul endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid.

 

 

Kehtivad piirangud

 • Huvireisid Eesti ja Rootsi vahel ei ole lubatud

  Tallinna-Stockholmi laevaliinil huvireisid ei ole lubatud ehk kruiisile minna ei saa.
   

 • Liikumisvabaduse piirang Eestisse sisenemisel

  Alates 1. juunist võivad Eestisse tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist. Eestisse reisija eneseisolatsioonikohustus sõltub sellest, kas riigis, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 50. Teave riikide ja liikumisvabaduse piirangute kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel.

   
 • Erandid liikumisvabaduse piirangu järgmisel

  Eestisse tohivad siseneda ning ei pea 14 päevaks koju jääma kõik need haigustunnusteta isikud, kellele see õigus laienes ka varem. Näiteks kauba ja tooraine transportijad, rahvusvahelise kauba- ja reisijateveoga seotud inimesed, Eestis tegutseva ettevõtte tehnoloogilise tööga seotud inimesed, tervishoiuteenuste osutajad, diplomaadid, rahvusvahelise sõjalise koostöö raames saabuvad inimesed ning sisenemiseks eriloa saanud inimesed.

   

 • Transiit läbi Eesti

  Jätkuvalt tohib Eesti riigist läbi sõita haigustunnusteta välismaalane, kes liigub siitkaudu oma koduriiki.
   

 • Isolatsiooni ja liikumisvabaduse nõude kehtivus

  Need, kelle suhtes kehtib eriolukorra ajal kehtestatud isolatsiooni või liikumisvabaduse nõue, peavad seda täitma kuni määratud tähtaja möödumiseni. 
   

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot kriisiolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste kodulehtedelt.

Valitsusasutuste kodulehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 •  

  Välisministeerium

  Veebilehelt leiad infot reisimise ning Eesti välisesinduste lahtioleku kohta. Loen lähemalt »

 • Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

  Veebilehelt leiad infot tarbija õiguste, reisikindlustuse, e-kaubanduse ja palju muu kohta. Loen lähemalt »

 • Politsei- ja Piirivalveamet

  Veebilehelt leiad infot muudatuste kohta piiriületusel, avaliku korra ja isikut tõendavate dokumentide kohta. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 17. oktoober 2020