Sa oled siin

Reisimine, riigipiir

Seoses eriolukorraga toimub alates 17. märtsist 2020 piirikontroll ka sisepiiril - maismaapiiril Eesti-Läti, samuti õhupiiril ja merepiiril teiste liikmesriikidega. Eestisse sisenedes pead olema valmis piiripunktis esitama andmed oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas sul endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid..

 

Liikumisvabaduse piirang

 

Alates 17. märtsist riiki sisenenud kõik inimesed, kes ei kuulu erandite alla, peavad püsima kodus või majutuskohas. Elukohast võib lahkuda tervishoiutöötaja või politseiametniku korraldusel või isiku elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral.

Kuidas saada välismaalt koju tagasi?

 

Soovitame jälgida välisministeeriumi Facebooki lehte, samuti ka kohaliku või lähema Eesti saatkonna Facebooki lehte. Paljud reisijateveofirmad on oma väljumisi vähendanud või lausa tühistanud, aga on veel võimalusi, kuidas Eestisse saada.

Läti-Eesti pendelränne

 

Alates 20. märtsist võivad kõikide Eesti ja Läti omavalitsuste elanikud Eestist Lätti tööl käia ja vastupidi. Kui on haigustunnuseid, siis seda siiski teha ei tohiks.

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot eriolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste kodulehtedelt.

Valitsusasutuste kodulehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 •  

  Välisministeerium

  Veebilehelt leiad infot reisimise, Eestisse tagasi saamise võimaluste ning Eesti välisesinduste lahtioleku kohta. Loen lähemalt »

 • Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

  Veebilehelt leiad infot tarbija õiguste, reisikindlustuse, e-kaubanduse ja palju muu kohta. Loen lähemalt »

 • Politsei- ja Piirivalveamet

  Veebilehelt leiad infot muudatuste kohta piiriületusel, terviseankeedis küsitavate andmete, avaliku korra ja isikut tõendavate dokumentide kohta. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 24. märts 2020