Sa oled siin

Reisimine, riigipiir

Seoses kriisiolukorraga on riigipiiril sisse seatud erikord. Eestisse sisenedes pead olema valmis piiripunktis esitama andmed oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas sul endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid.

 

 

Kehtivad piirangud

 • Huvireisid Eesti ja Rootsi vahel ei ole lubatud

  Tallinna-Stockholmi laevaliinil huvireisid ei ole lubatud ehk kruiisile minna ei saa.
   

 • Välismaalaste Eestisse sisenemise piirang

  Eestisse sisenemine on jätkuvalt piiratud välismaalastele, kes tulevad Eestisse väljastpoolt Euroopa Liidu või Schengeni liikmesriike ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriiki. Neile kehtib Eestisse sisenemisel 14-päevane liikumisvabaduse piirang, mil inimene ei tohi oma elu- või püsivast viibimiskohast lahkuda. Piirang kehtib ka Euroopast saabuvatele inimestele, kui nad tulevad Eestisse riigist, kus on koroonaviirusesse nakatunute arv 100 000 inimese kohta suurem kui 15. Viimase 14 päeva nakatumise statistika avaldab Välisministeerium igal reedel ning see kehtib esmaspäevast järgmised seitse päeva. Piiriületuse info detailid on pidevas täpsustumises ning aktuaalset informatsiooni saab Politsei- ja Piirivalveameti ja Välisministeeriumi kodulehelt.
   

 • Erandid liikumisvabaduse piirangu järgmisel

  Eestisse tohivad siseneda ning ei pea 14 päevaks koju jääma kõik need haigustunnusteta isikud, kellele see õigus laienes ka varem. Näiteks kauba ja tooraine transportijad, rahvusvahelise kauba- ja reisijateveoga seotud inimesed, Eestis tegutseva ettevõtte tehnoloogilise tööga seotud inimesed, tervishoiuteenuste osutajad, diplomaadid, rahvusvahelise sõjalise koostöö raames saabuvad inimesed ning sisenemiseks eriloa saanud inimesed.

   

 • Transiit läbi Eesti

  Jätkuvalt tohib Eesti riigist läbi sõita haigustunnusteta välismaalane, kes liigub siitkaudu oma koduriiki.
   

 • Isolatsiooni ja liikumisvabaduse nõude kehtivus

  Need, kelle suhtes kehtib eriolukorra ajal kehtestatud isolatsiooni või liikumisvabaduse nõue, peavad seda täitma kuni määratud tähtaja möödumiseni. 
   

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot kriisiolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste kodulehtedelt.

Valitsusasutuste kodulehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 •  

  Välisministeerium

  Veebilehelt leiad infot reisimise ning Eesti välisesinduste lahtioleku kohta. Loen lähemalt »

 • Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

  Veebilehelt leiad infot tarbija õiguste, reisikindlustuse, e-kaubanduse ja palju muu kohta. Loen lähemalt »

 • Politsei- ja Piirivalveamet

  Veebilehelt leiad infot muudatuste kohta piiriületusel, avaliku korra ja isikut tõendavate dokumentide kohta. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 17. juuni 2020