Sa oled siin

Reisimine, riigipiir

Seoses kriisiolukorraga on riigipiiril sisse seatud erikord. Eestisse sisenedes pead olema valmis piiripunktis esitama andmed oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas Sul endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid.

 

 

Kehtivad piirangud

 

 • Liikumisvabaduse piirang Eestisse sisenemisel

  Eestisse võivad tulla Euroopa Liidu, Schengeni riikide, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Andorra, Monaco, San Marino ja Vatikani kodanikud ja elanikud ning pikaajalise viisaga isikud ja nende perekonnaliikmed, kui neil ei ole haigustunnuseid; samuti Austraalia, Jaapani, Lõuna-Korea, Rwanda, Tai, Singapuri, Uruguay ja Uus-Meremaa elanikud, kui neil ei ole haigustunnuseid. Muude välisriikide kodanikud saavad Eestisse tulla ainult õppima või töötama. Eestisse reisija eneseisolatsioonikohustus sõltub sellest, kui kõrge on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv riigist, kust inimene tuleb ja milliseid riike oma teekonnal läbib. Teave riikide ja liikumisvabaduse piirangute kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel.
   

 • Erandid liikumisvabaduse piirangu järgmisel

  Eestisse tohivad siseneda ning ei pea 10 päevaks eneseisolatsiooni jääma kõik need haigustunnusteta isikud, kellele see õigus laienes ka varem. Näiteks kauba ja tooraine transportijad, rahvusvahelise kauba- ja reisijateveoga seotud inimesed, Eestis tegutseva ettevõtte tehnoloogilise tööga seotud inimesed, tervishoiuteenuste osutajad, diplomaadid, rahvusvahelise sõjalise koostöö raames saabuvad inimesed ning sisenemiseks eriloa saanud inimesed.

   

 • Transiit läbi Eesti

  Jätkuvalt tohib Eesti riigist läbi sõita haigustunnusteta välismaalane, kes liigub siitkaudu oma koduriiki.
   

 • Eneseisolatsiooni nõude kehtivus ja võimalused eneseisolatsiooni lühendamiseks

  Need, kelle suhtes kehtib eneseisolatsiooni nõue, peavad seda täitma kuni määratud tähtaja möödumiseni. Teatud riskiriikidest tulles on võimalik eneseisolatsiooniperioodi lühendada kahe koroonatesti tegemisega. Kolmandate riikide kodanikud, kes tulevad Eestisse õppima või tööle, on kohustatud tegema kaks koroonatesti ning olema nõutud aja täismahus eneseisolatsioonis, lühendamise võimaluseta. Täpne teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta asub välisministeeriumi lehel.
   

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot kriisiolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste kodulehtedelt.

Valitsusasutuste kodulehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 •  

  Välisministeerium

  Veebilehelt leiad infot reisimise ning Eesti välisesinduste lahtioleku kohta. Loen lähemalt »

 • Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

  Veebilehelt leiad infot tarbija õiguste, reisikindlustuse, e-kaubanduse ja palju muu kohta. Loen lähemalt »

 • Politsei- ja Piirivalveamet

  Veebilehelt leiad infot muudatuste kohta piiriületusel, avaliku korra ja isikut tõendavate dokumentide kohta. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 16. november 2020