Sa oled siin

Igapäevaelu eriolukorra ajal

Meist paljudel on tekkinud segadus pidevalt muutuva olukorra tõttu. Sellest tulenevalt on õigustatult tõstatunud küsimused seoses toidu varumise, transpordi ja liikumisega üldisemalt, saarte ja mandri vahel liikumise, prügi ja jäätmekäitluse või sotsiaalteenustega. Selleks, et paremini uues reaalsuses toimetada, on hea teada eriolukorras kehtestatud ajutisi reegleid ja soovitusi. Olulisemad on kokku võetud siin lehel.

 

Ajutuselt on vähendatud ravimite väljakirjutamise ja väljamüügi koguseid

 

Krooniliste haiguste ravimeid kirjutatakse välja kuni kaheks kuuks. Apteek võib väljastada ravimit ainult ühe retsepti alusel kuni kaheks kuuks. Käsimüügiravimeid saab osta kuni kaks pakendit ühe ravimi kohta.

Saarelt mandrile edasi-tagasi liikuda ei saa

 

Kaitsmaks saarte elanikke koroonaviiruse eest, kehtivad Hiiumaa, Saarema, Muhumaa, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu saartele nende endi soovil liikumispiirangud.

Võimaliku nakkusega jäätmeid ei tohi sortida!

 

Olles haige või kahtlustades haigust, tuleb enda tekitatud jäätmed panna kilekotti, sõlmida see tugevasti kokku ja visata segaolemajäätmete sekka. Kuna jäätmed on inimestega otseses kokkupuutes, tuleb neist mõelda, kui nakkusohtlikest.

 

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot eriolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste kodulehtedelt.

Valitsusasutuste kodulehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 • Terviseamet

  Kodulehelt leiad infot koroonaviiruse, selle ennetamise, ravi ja leviku kohta, samuti võib lugeda isikukaitsevahenditest. Loen lähemalt »

 • Keskkonnaministeerium

  Kodulehelt leiad infot jäätmekäituse ja kehtestatud piirangute kohta. Loen lähemalt »

 • Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi

  Kodulehelt leiad infot ühistranspordi korralduse kohta. Loen lähemalt »

 • Politsei ja Piirivalveamet

  Kodulehelt leiad infot muudatuste kohta piiriületusel, terviseankeedis küsitavate andmete, avaliku korra ja isikut tõendavate dokumentide kohta. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 3. aprill 2020