Sa oled siin

Tööelu, ettevõtlus

Koroonaviiruse leviku tõttu kehtestatud eriolukord on muutnud tuntavalt meie tööelu ja ettevõtlust. Sellest tulenev majanduse jahenemine on paljud ettevõtted viinud ootamatustesse raskustesse.

Ebamugavaks on muutunud olukord kaubavedajatele, kelle tööd takistavad põhjalikud piirikontrollid. Ära jäänud lennud ja puhkusereisid muudavad tarbijad murelikuks. Ettevõtted otsivad lahendusi, kuidas võimaldada töötajatele kodukontoris töötamist. 

Toetamaks meie ettevõtlust, on valitsus välja töötanud mitmeid abipakette, mille eesmärgiks on nii ettevõtete kui ka töötajate olukorda lihtsustada.

Kodukontor on parim valik

 

Selleks, et tagada oma töötajate maksimaalne heaolu peaks soodustama kodust töö tegemist, kui ettevõtte tegevusvaldkond seda võimaldab. Samuti võiks ettevõtja välja näidata mõistvat suhtumist lastega töötajate suhtes.

Kaubavedajale ei kehti 14-päevane liikumispiirang

 

Vastavalt vabariigi valitsuse korraldusele ei kehti 14- päevane liikumispiirang kauba või tooraine transportijatele, rahvusvahelise kauba- ja reisijateveoga tegelevatele isikutele.

Töötajate tervist peab jälgima

 

Kui töötajal ilmnevad sümptomid mis viitavad ägedale respiratoorsele nakkusele, siis peaks ta jääma koju ning võtma ühendust perearstiga. Teised töötajad peaksid jälgima oma tervist ning sümptomite ilmnemisel samuti jääma koju ning kontakteeruma oma perearstiga.

 

Teised ametkonnad jagavad infot

 

Ametlikku ja tõest infot eriolukorra, selle ajal rakendatavate piirangute ja tegevuste kohta saab riigivõimu teostavate asutuste kodulehtedelt.

Valitsusasutuste kodulehtedelt leiab juhiseid ja soovitusi, samuti vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

 

 •  

  Terviseamet

  Kodulehelt leiad infot koroonaviiruse, selle ennetamise, ravi ja leviku kohta. Loen lähemalt »

 • Tööeluportaal

  Portaalist leiad infot tööelu korralduse kohta eriolukorra ajal. Loen lähemalt »

 • Maksu- ja Tolliamet

  Kodulehelt leiad infot, kuidas riik abistab raskustesse sattunud ettevõtjaid. Loen lähemalt »

 

Viimati uuendatud: 24. märts 2020